Tunalı Sağlık

Evde Kan Alma veya Numune Alma Hizmeti

Evde Kan Alma
Evde Kan Alma Kan idrar ya da gaita tahlilleri tedaviyi yönlendirmede hekimler için büyün önem taşır. Rahatsızlığınızın durumuna göre hekiminiz sizden bu tahlilleri isteyebilir.

Kan potansiyel bir enfeksiyon kaynağı olduğundan kan alınırken evrensel korunma önlemleri alınmalıdır.

Kan alınırken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Kan tüplerinde resimde görülen tabloda belirtilen sırada kan alınmalıdır
  • Kan kültürü alınacaksa önce alınmalıdır.
  • Turnike kan alınacak bölgenin 10-15 cm üzerine bağlanmalı ve kolda 1 dakikadan fazla tutulmamalıdır.
  • Tüpler yavaş bir şekilde alt üst edilmelidir.
  • Aseptik tekniğe uyulmalıdır.
  • İlaç tedavisi uygulanan koldan kan alınmamalıdır.
  • Kan alındıktan sonra iğne dikkatlice çıkarılır ve pamukla basınç uygulanmalıdır.

 

Tunalı Sağlık grubu olarak bu gibi numuneleri evlerinizden gelip alıyoruz anlaşmalı laboratuvarımıza ya da sizin istediğiniz bir laboratuvara teslim ediyor, istenilen tahlile göre değişmekle birlikte en kısa sürede sonucu sizlere ulaştırıyor sizleri zamandan tasarruf ettiriyoruz.

Sağlık Bakanlığının 6091 sayılı genelgesine istinaden açılmış olan ve sağlık kabini olarak ruhsatlandırılan kurumumuz siz değerli hastalarımıza yetkileri çerçevesinde tüm sağlık hizmetlerini sunmaya uygun görülmüştür. Bilindiği üzere eczanelerin de enjeksiyon uygulaması yasaklandıktan sonra sağlık kabinlerine olan ihtiyaç da artmıştır. Evden çıkamayacak durumda olan immobil hastalarınız ya da hastane ortamında olmak istemeyecek durumda olan hastalarımız için hizmetimizin önemi büyüktür.

Deneyimli personellerimiz tarafından Ankara’nın tüm ilçelerinde evde kan alma  enjeksiyon pansuman serum takma sonda takma uygulaması uygulanmaktadır. Evde uygulanacak tedaviler için gerekli prosedürler ve önlemler alınarak tedaviniz gerçekleşmektedir

Bize burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ya da 0312 925 57 27 no lu telefonumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.